01 |
Illes Balears - Banesto |
40:45 |
|
Gutiérrez Iván
Tauler Llull Antonio
García José Vicente
Karpets Vladimir
Navas Chica David
Becke Daniel
Gálvez Isaac
(42)
Arrieta José Luis
(07:11)
|
02 |
Liberty Seguros |
+ 29 |
|
Vicioso Angel
González de Galdeano Igor
Gil Koldo
Davis Allan
Hruska Jan
Diaz Justo Rafael
(+ 04:23)
Ramirez Javier
(+ 07:08)
Baranowski Dariusz
(+ 07:08)
|
03 |
Lokomotiv |
+ 01:23 |
|
Eskov Nikita
Klimov Serguei
Brutt Pavel
Ignatiev Mikhail
Serov Alexander
Averin Maksym
(+ 05:00)
Mindlin Anton
(+ 11:43)
|
04 |
Comunidad Valenciana - Kelme |
+ 01:43 |
|
Latasa Lasa David
Rodriguez Javier
Odriozola Mugarza Jon
Valverde Alejandro
Juliá José Cayetano
Garcia Quesada Carlos
Plaza Rubén
(+ 05:32)
|
05 |
Milaneza - Maia |
+ 01:44 |
|
Martins Lizuarte Manuel Gonc
Silva Renato Manuel Gomes
Martins Gilberto Manuel Gonz
Cardoso Pedro
Castanheira Bruno Miguel
Pires Bruno Silva
Barroso Paolo
Edo Ángel
(+ 04:20)
|
06 |
LA Pecol |
+ 01:44 |
|
Goncalves Pedro
Andrade Pedro Manuel Oliveir
Broco Hernani
Arroyo David
Paulinho Sergio
Pinheiro Luis
Torre Jorge
Bru Jon
|
07 |
- |
+ 01:56 |
|
Urtasun Pablo
Lloret Manuel
Villalgordo Francisco
Tendero Marcos Jesus
Erviti Imanol
Llaneras Rosello Joan
Benitez Javier
(+ 05:20)
Casado Daniel
(+ 06:19)
|
08 |
Relax - Bodysol |
+ 01:59 |
|
Mayoz Iban
Dominguez Lemos Gustavo
Burgos Nacor
Dueñas Moisés
Guerra Garcia Hector
Florencio Xavier
Mattan Nico
Martinez José Alberto
|
09 |
Euskaltel-Euskadi |
+ 02:15 |
|
Isasi Iñaki
Fernandez Koldo
Arrizabalaga Agirre Gorka
Galparsoro Dionisio
Silloniz Aresti Josu
Verdugo Gorka
Zubeldia Joseba
(+ 07:42)
Celaya Anton Luengo
(+ 09:31)
|
10 |
Cafe Baque |
+ 02:24 |
|
Serrano Ricardo
Perez Arrieta Aitor
Elorriaga Zubiaur Unai
Perez Gomez Sergio
Hierro Alberto
Palacios San Emeterio Francisco
Arruti Haritz
(+ 06:30)
Gutierrez Sanchez Efrain
(+ 06:30)
|
11 |
Saunier Duval - Prodir |
+ 02:26 |
|
Martin Miguel Ángel
Zaballa Constantino
Ventoso Francisco
Loddo Alberto
Johnson Tim
Dominguez Juan Carlos
(+ 06:58)
Gómez Ángel
(+ 06:58)
Cobo Juan José
(+ 06:58)
|
12 |
Brioches La Boulangère |
+ 03:33 |
|
Beloki Gorka
Bénéteau Walter
Yus Kerejeta Unai
Charteau Anthony
Beloki Joseba
Hary Maryan
(+ 04:19)
Sprick Matthieu
(+ 05:52)
|
13 |
Costa de Almeria - Paternina |
+ 04:45 |
|
Elgezabal Fernandez Mikel
Nally Dermot
Torrent Carlos
Perez Pereira Javier
Ormaetxea Jokin
Lopez Torrella Joaquim
Del Rio Ion
Fernandez David
(+ 09:31)
|